27 Ocak 2011 Perşembe

HARÇ BİTTİ YAPI PAYDOS..


Sıla-Zamanında


Hep bir gün çıok uzaklara gideceğim umuduyla yaşadım..Kendi hayatında ,yaşadıklarının bedelini hep peşin ödemiş ve istediği hayatı yaşayamayan bir insanın kederiyle  oturdum bilgisayarın başına.Aklımda bir sürü cümle vardı aslında.Ancak hepsi şuan uçtu..Kendimi ne kadar kötü hissettiğimden bahsedecektim önce.Bir türlü ,makus talihini yenemeyen bir insanın hüznünden ..Hayatta tek başına olmanın güçlüğünden bahsedecektim..Onca insanın içinde ,bu kadar yalnız kalmanın çaresiliğinden..Sonra vazgeçtim çünkü ;dünyada işsiz kalan tek insan ben değilim..Çok şey gördü benim gözlerim..Hepsinin üstesinden geldi..Kendince tabiki yapabildiği kadar..Herşey bir gün bitiyor nasılsa ..Buda öyle oldu..Demem o ki ,öylesine bitti işte..Sebebi , sonucu hiç birisi önemli değil ..Belki kısa bir tatil yapma imkanıda doğdu bana..Bakarsınız bir kitap dahi yazarım bu esnada bir işsizin güncesi adında( gayet güzel şakalarda yapabiliyorum ayrıca )..Alışkınım da bu tip durumlara..Kendimi toparlamam için ,kafamı toparlamam için ,hayatımı düzene koymam için yine , yeni ve yeniden büyük bir mücadelenin ortasındayım şimdi..Başabilirim elbet ama her  yaşadığım bitiş bir öncekinden daha zor ve çetin oluyor..Belki bir süre buraya hiç  uğramam.Belki bakarsınız yarın iyi haberlerle gelirim.Şimdilik hiçbir şey bilmiyorumSadece çok yorulduğumun farkındayım , hayata insanlara ve kendisine fazla gerçekci bakan ve hiç bir zaman rüyalara inanmayan ben bu sefer  bir mucize diliyorum kendime ve ekliyorum iyi dileklerinizi ve dualarınızı eksik etmeyiniz..Ağlamıcam söz verdim ..Ama bilmelisiniz ben mutsuz olmak istemedim  hiç.Aksine mutlu olmayı çok isterdim...Fotoğraf:1x.com

15 yorum:

rüzgar dedi ki...

yemin ederim düşüncelerime resmen tercüman olmuşsun..insan birikimiyle olsa da olmasa da şöle uzaklara gözden uzaklara,şömineli bir dağ evine gidip bol bol huzur ,bol bol oksijen almak, metropolün tozlu raflarından arınmak o kadar çok istiyor ki?insan günü bilgisayar başında,facebookta,dizilerde yada maçlarda oluyor..buda insan da ister istemes monotonluk meydana getiriyor..inşallah istediğin yere istediğin kişiyle istediğinle huzurla istediğin moralle gidersin arkadaşım..

mefisto dedi ki...

bence mutlu olmayı hakediyorsun da zaten. illa ki üzülür insan ama yine de kendi omuzlarına mevcut durumun getirdiği yükten fazlasını yüklememeye çalış. ne güzel demişsin, başa çıkabilirim, diye. inancın kaybolmasın yeter, üzüntüyse elbet geçer, yeniden gülersin. geçmiş olsun..

yalnızyakamoz dedi ki...

oyy oyy ateş böcüğüm kıyamam sana
Neden böyle benim gibi hissettinki kendini :(

AyŞeGüL dedi ki...

Böcük'üm,canım benim,bitmeyen bir sınav bu yaşam dediğimiz.her bitişle,her başlangıçla biraz daha büyüyor içimizdeki çocuk.bunun da üstesinden geleceksin merak etme.bu bitiş belki daha güzel bir başlangıca gebedir.ağlamamak için de sıkma lütfen kendini.ağla ve dök içindekileri.sonra yola tertemiz çık.seni seviyorum böcük :)

Ful yaprakları dedi ki...

sevgili ateş böceğim,

insan bazen dipsiz bir kuyunun içinde hisseder kendisini, hiç yol hiç umut yokmuş gibi berbat hisseder. Böyle hissettikçe o dibi olmayan kuyuda daha da aşağılara doğru kayar gider.Kendimden biliyorum o kuyuda bir son yok :)
Zor süreçler elbet, ama aşılır, uzun sürer elbet ama istersen daha da kısa olabilir.
Güneşin hep doğduğunu, doğanın hep cömert olduğunu düşünürsek umut her zaman vardır.
Zorlukların büyüklüğünü bilmiyorum, uzaktan ahkam kesmeyi de hiç ama hiç istemem ama önce sen inanmalısın her şeyin düzeleceğine,iyi olacağına.
kafanı toparladıktan sonra bir silkin.
de ki ben buyum kendime inanıyorum ve her şeyi değiştirebilecek gücüm var.
kendine ve evrene, tanrı'nın gücüne inan.
umudunu hiç kaybetme, ama diyorum ya önce sen inanmalısın, nasılsa değişmez hep kötüdür her şey dedikçe daha da kötü oluyor haberin olsun.
hayatta tüm isteklerine ulaşman dileğiyle,
tüm iyi enerjimle sevgilerimi gönderiyorum,

Ful.

Sazan dedi ki...

Seni seviyorum...

Parpali dedi ki...

Mutlu olacaksın. Hatta çok mutlu olacağız. Bütün dualarım, iyi dileklerim seninle.

İmza:Tülülülülü :)

nil dedi ki...

Ateş Böceğim, sana tüm kalbimle en samimi sevgilerimi, şu an hissettiğim tüm pozitif enerjiyi gönderiyorum. ve biliyorum ki bizler her yıkımdan daha güçlü bir şekilde ayaklarımızın stüne basabilmeyi başarabilecek kadınlarız, çünkü bugün burada birbirimize burada yazıyor olmamız bile bizim bu hayata ne kadar sağlam köklerle bağlı olduğumuzu, onu daha yaşanılır kılmanın bizim için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

çok sevdiğim şairimin çok sevdiğim, ve her yeni başlangıce meyleden dostuma gönderdiğim bir şiiri vardır. şimdi sana da yazacağım ve eminim sana da onlara geldiği gibi uğurlu gelecek :)

seni seviyorum ateşböcüğüm, habersiz bırakma olur mu, öperim.

UMUŞ

Bütün iyi kitapların sonunda
Bütün gündüzlerin, bütün gecelerin sonunda
Meltemi senden esen
Soluğu sende olan
Yeni bir başlangıç vardır

Parmağını sürsen elmaya, rengini anlarsın
Gözünle görsen elmayı, sesini duyarsın
Onu işitsen, yuvarlağı sende kalır
Her başlangıçta yeni bir anlam vardır.

Nedensiz bir çocuk ağlaması bile
Çok sonraki bir gülüşün başlangıcıdır.

Edip Cansever

beenmaya dedi ki...

diyeceğim çok şey var sana ama burada değil, buradan değil...

Profösör dedi ki...

İnşallah bütün umudun gerçekleşir. Duamızla yanındayız dostum senin...

Evren dedi ki...

o d harfini kaldırsan. mutlu olmak isterim desen, büyük büyük ama yüksek sesle... ama o d harfini aldırsan önce. MUTLU OLMAK GÜZEL OLUR desen. ve önce buna inansan.

kocaman sarıldım sana. yüreği güzel kadın. MUTLULUK SENİN HAKKIN.

Profösör dedi ki...

Belki ilginizi çeker; mimlendiniz.:))

Ateş Böceği dedi ki...

ahh hepinize ne kadar teşekkür etsem azdır :))

sağolun

Yazgüneşi dedi ki...

kim dedi ki hayat kolay diye zaten
zor ki ne zor
ama kolay olsa tat vermezdi belki de
olabilir mi?
mümkün...

ben hep neye inanırım biliyor musun ateşböcüüm..

hayatta şu andan berbat görünen şeyler çoğunlukla bir süre geçtikten sonra
"oh iyi ki de o zaman öyle olmuş da bu sonuca ulaşabildim"
dedirtir insana

gözümde canlanan odur ki; bir 3 bilemedin 5 ay sonra bu yazıyı link vererek diyeceksin ki:
bakın bunları söylemiştim ama o zaman iyi ki öyle olmuş
şimdi geldiğim nokta tam da o sayede
ve o anda olduğun nokta harika bir nokta olacak

ahanda buraya yazdım
demişti dersin :))))

Efsa dedi ki...

Döndüğünde yepyeni ve daha güzel bir böcek bizi aydınlatacak. İnanıyorum ben buna.