22 Kasım 2013 Cuma

AĞLAMAM ZAMAN ALDI (*)


Model - Ağlamam Zaman Aldı | izlesene.com

(*)  Ayrılık  ne biliyor musun? ne araya yolların girmesi, ne kapanan kapılar, ne yıldız kayması gecede, ne güz, ne ceplerde tren tarifesi, ne de turna katarı gökte...insanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık..

Ben o günden beri kimseye yeteri kadar dök(e)medim içimi.Çok seversem eğer ,çok sevilirim sandım yanıldım.Aynı çukura defalarca düştüm.Pişmanlıklarımdan pişman olup tekrar pişman olacağım işler yaptım.Bir bardak çayla iki paket sigarayı bir nefeste bitirip çok sabahladım.. Sevmemem gerekenleri hep sevdim bir tek onlar beni yanıltmadılar. 

İnsan değiştim sanıyor çok büyük palavra oysa hiç değişmiyor ..Bak mesela ben yine aynıyım , sadece daha çok sigara eşlik ediyor gecelerime .. Kütür kütür buz yiyorum yine herkesten gizlice.Her şeyi kendime dert ediyorum yine yoksa Dünyaya bu kadar küfür savuruyor olmamı başka türlü açıklayamam kimseye ..Arada sırada hastalanıyorum , hastaneleri hala sevmiyorum ama hap niyetine iki gün kafadan izin yapıyorum..Doktor, bu hızla sigara içmeye devam edersem ,öleceğimi söylüyor..Delirmekte bir tür intihar şekli diyemiyorum ..Acıdan ölünür sanıyor insanlar .. Ölünmüyor ,ölünemiyor  Ve  geçsin diye insanlar bulup yarabandı niyetine avunmaya çalışıyorum ama olmuyor nitekim ölünmüyor da.. Bu şekilde yaşayarak sadece intihar süsü verilmiş hayatlar çoğalıyor..

Sık sık ve hiçte zor olmayan şekillerde saçlarımı kestiriyorum .. Bazı geceler  rüyamda yolduğumu sandığım saçlarım ,ve her seferinde serin uykuya daldığım gecelerim yok artık .. Her geçen gün ,daha çok çirkinleştirdim kendimi ve  hırpaladım .. Buna rağmen  eğer  biri çıkıpta beni sevdiğini söylerse  gerçekten sever diye düşündüm tabi sevmediler ..

Hani hayat nasıl gidiyor diye sorarsan aynı ..Sabah neşeyle uyanıyorum.Akşam eve ayaklarımı sürükleyerek dönüyorum.Kim sorarsa hayat nasıl diye '' iyi gitmiyor ama kötüde diyemem'' deyip ayak üstü geçiştiriyorum .. Güçlü görünmekten ,insanların beni hep güçlü sanmasından ve bu yanılgılara sebep olan kendimden çoğu zaman nefret ediyorum ..Ve bu sanrıların ardından çok ağlıyorum.Hiç bir zaman gökten üç elma düşmüyor.Kimse mutlu olmuyor. Mutluluk istememli zaten çok saçma mutlu olunacak olsaydı Tanrı  sınav dermiydi yaşamaya.Hiç bi sınavın sonu mutlu bitmez , hep eksik yaptığım bir şeyler vardır neticede.. 

(*)  Ayrılık  ne biliyor musun? ne araya yolların girmesi, ne kapanan kapılar, ne yıldız kayması gecede, ne güz, ne ceplerde tren tarifesi, ne de turna katarı gökte...insanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık..


3 yorum:

cem dedi ki...

Ayrılık ne biliyor musun?

ben bilmiyorum ya da nedenini bilmiyorum da neticesi eksiklik en çok...

Bir de o şarkıda uyuyamama durumu var kıymetli arkadaşım...

çok kişiye indirgeyip "umarım kavuşursun" diyeceğim de, sorunun bununla çözülmeyeceğini de biliyorum...

Belki de ayrılık, insan doğduğunda başlıyordur...

Hamiyet Akan dedi ki...

Bazen güçlü görünmeyi bırakıp ağlamalı insan, bazen bağırmalı avazı çıktığınca, bazen sövebilmeli kızdığına ve bazen insan haykırmalı sevgisini karşısındakine olmuyorsa da kağıtla kalemine.

Ateş Böceği, bilirim her yara iyileşmiyor işte o vakit yaralanan kısmı kesip atmalı ve hayat yoluna tekrardan revan olmalı.

İyi olman dileğiyle...

Adsız dedi ki...

Acıdan ölünmüyor.. Ölemiyorsun.

Bir süre sonra alışıyorsun o acıyla yaşamaya. O acıyla yaşarken bitsin geçsin gitsin diye bekliyorsun ve gidince.

Kocaman bir boşluk.

Keşke diyorsun acım geçmeseydi de ölmeseydim.